Kochamy się, ale... (kobiety)
Dodane: 2015.07.21 Źródło: Randki24.pl
Miłość miłością, ale w życiu codziennym liczy się coś jeszcze. Liczy się, bo uczucia, to nie wszystko. Na codzienność składa się także to, co, w sensie dosłownym, może ofiarować nam partner. W naszej kolejnej ankiecie zapytaliśmy kobiety, na ile ważny jest status społeczny mężczyzn, z którymi wiążą swoje życie.
Nasze pytanie brzmiało:
Jakie znaczenie ma dla Ciebie status społeczny Twojego partnera?
Oto jak kształtują się wyniki ogólne ankiety:
Nie ma znaczenia - 22,9%
Ma małe znaczenie - 34,3%
Ma duże znaczenie - 42,8%
Ma małe znaczenie - 34,3%
Ma duże znaczenie - 42,8%
Dla niemal 43% pań, status mężczyzny, z którym wiążą swoje życie ma duże znaczenie. Niemal 35%kobiet, do statusu partnera przywiązuje niewielką wagę. Dla prawie 23% pań, status życiowego partnera nie ma żadnego znaczenia.
Oto jak na nasze pytanie odpowiedziały kobiety w wieku do 30 lat:
Nie ma znaczenia - 20%
Ma małe znaczenie - 30%
Ma duże znaczenie - 50%
Ma małe znaczenie - 30%
Ma duże znaczenie - 50%
Połowa pań w wieku do 30 lat, przyznaje, że status społeczny partnera ma duże znaczenie. 30% deklaruje, że status ten liczy się dla nich tylko trochę. Jedna piąta najmłodszych uczestniczek ankiety twierdzi, że status społeczny partnera w ogóle się nie liczy.
Oto jak na nasze pytanie odpowiedziały kobiety w wieku od 31 do 40 lat:
Nie ma znaczenia - 24%
Ma małe znaczenie - 32%
Ma duże znaczenie - 44%
Ma małe znaczenie - 32%
Ma duże znaczenie - 44%
Najwięcej, bo 44% pań w wieku od 31 do 40 lat przywiązuje dużą wagę do statusu społecznego partnera. Małą wagę do tego statusu przywiązuje 32% trzydziestokilkulatek. 24% nie przywiązuje do niego żadnej wagi.
Oto jak na nasze pytanie odpowiedziały kobiety w wieku od 41 do 50 lat:
Nie ma znaczenia - 32,7%
Ma małe znaczenie - 40,8%
Ma duże znaczenie - 26,5%
Ma małe znaczenie - 40,8%
Ma duże znaczenie - 26,5%
Najwięcej, bo prawie 41% pań w wieku czterdziestu kilku lat, do statusu społecznego męża przywiązuje małe znaczenie. Prawie 33% kobiet w tym wieku, do statusu społecznego partnera nie przywiązuje żadnej wagi. Niemal 27%, uważa, że status społeczny partnera jest bardzo ważny.
Oto jak na nasze pytanie odpowiedziały kobiety w wieku od 51 do 60 lat:
Nie ma znaczenia - 11,4%
Ma małe znaczenie - 31,8%
Ma duże znaczenie - 56,8%
Ma małe znaczenie - 31,8%
Ma duże znaczenie - 56,8%
Najwięcej, bo ponad 56% kobiet w wieku od 51 do 60 lat, statusowi społecznemu partnera przypisuje duże znaczenie. Dla niemal 32%, status ten nie ma większego znaczenia. Ponad 11% pięćdziesięciokilkulatek do statusu społecznego partnera nie przywiązuje najmniejszej wagi.
Oto jak na nasze pytanie odpowiedziały kobiety w wieku 61 plus:
Nie ma znaczenia - 26,7%
Ma małe znaczenie - 40%
Ma duże znaczenie - 33,3%
Ma małe znaczenie - 40%
Ma duże znaczenie - 33,3%
Najwięcej, bo 40% najstarszych uczestniczek naszej ankiety, do statusu społecznego partnera przywiązuje niewielką wagę. Dużą wagę do tego statusu przywiązuje ponad 33%. Status społeczny partnera nie ma znaczenia dla prawie 27% pań w wieku powyżej 61 lat.
Podsumowanie:
Wygląda na to, że zdecydowana większość kobiet, wchodząc w związki, kieruje się nie tylko uczuciami, ale i rozsądkiem. Kochają mężczyznę, ale dużo dla nich znaczy także to kim jest, ile ma w portfelu, gdzie mieszka itp. Przedstawicielki prawie wszystkich grup wiekowych najczęściej wybierały odpowiedź wskazującą na duże znaczenie statusu społecznego partnera. Najrzadziej wybierana była odpowiedź wskazująca na brak znaczenia owego statusu. Czy zatem kochamy mniej? Raczej nie! Kochamy rozsądniej, przewidująco i z większą świadomością potrzeb i wymagań codziennego życia.
Zobacz również:
Znaczenie statusu społecznego partnerki oczami mężczyzny. Poznaj odpowiedź na pytanie - czy status społeczny kobiety jest ważny dla mężczyzny?