Najkrótsza droga do stałego związku...
Weryfikujemy 100% profili
Bezpłatna rejestracja
Ponad 300 tysięcy Użytkowników
Randki24.pl / Czytelnia randkowa / Ankiety / Czy według kobiet, koniec związku, to koniec znajomości?
Czytelnia randkowa

Czy według kobiet, koniec związku, to koniec znajomości?

 Dodane: 2017.11.17     Źródło: Randki24.pl

„Zostańmy przyjaciółmi” tak brzmi zdanie, które często wypowiada ktoś, kto chce zakończyć związek. Czy to możliwe, by osoby rozstające się ze sobą mogły kontynuować relację przyjacielską? A może jest tak, że większość z rozstających się par nie chce nawet kontynuować znajomości? O stosunek do tego zagadnienia spytaliśmy kobiety w naszej najnowszej ankiecie. Panie biorące w niej udział odpowiedziały na pytanie, które sformułowaliśmy następująco:


Czy kończąc związek należy również zakończyć znajomość z byłym partnerem?

A oto ogólne odpowiedzi kobiet na zadane przez nas pytanie:


Nie - 9.1%
Niekoniecznie - 44.8%
Lepiej zakończyć - 23.6%
Tak - 22.5%
Wykres słupkowy: Nie - 9.1%, Niekoniecznie - 44.8%, Lepiej zakończyć - 23.6%, Tak - 22.5%

Zdaniem ponad 44% kobiet, znajomość z byłym partnerem nie koniecznie musi się kończyć wraz z zakończeniem związku. Zdaniem ponad 23%, lepiej zakończyć taką znajomość. Ponad 22% uważa, że znajomości z byłym partnerem po zakończeniu związku nie należy kontynuować. Ponad 9% twierdzi, że znajomości z byłym partnerem nie trzeba zawieszać.


Panie w wieku do lat 30 o kontynuowaniu znajomości z byłym partnerem wypowiadają się następująco:


Nie - 5.9%
Niekoniecznie - 32.3%
Lepiej zakończyć - 41.2%
Tak - 20.6%
Wykres słupkowy: Nie - 5.9%, Niekoniecznie - 32.3%, Lepiej zakończyć - 41.2%, Tak - 20.6%

Ponad 42% kobiet w wieku do 30 lat uważa, że znajomość z byłym partnerem lepiej zakończyć. Zdaniem ponad 32% nie jest to konieczne. Ponad 20% zakończyłoby znajomość z byłym partnerem. Ponad 5% nie zakończyłoby jej.
Większość pań w tej grupie wiekowej uważa, że znajomość z byłym partnerem lepiej zakończyć. Dość sporo twierdzi jednak, że nie jest to konieczne. Wygląda więc na to, że najmłodsze ankietowiczki podchodzą do sprawy elastycznie i kontynuowanie znajomości z byłym partnerem uzależniają od konkretnej sytuacji.


Oto co na temat dalszej znajomości z byłym partnerem sądzą kobiety między 31 a 40 rokiem życia:


Nie - 13.3%
Niekoniecznie - 43.3%
Lepiej zakończyć - 13.4%
Tak - 30%
Wykres słupkowy: Nie - 13.3%, Niekoniecznie - 43.3%, Lepiej zakończyć - 13.4%, Tak - 30%

Ponad 43% kobiet w wieku od 31 do 40 lat jest zdania, że znajomość z byłym partnerem nie musi kończyć się wraz z końcem związku. 30% twierdzi, że znajomość taką należy zakończyć. Ponad 13% podziela pogląd, że lepiej zerwać kontakt z byłym partnerem. Tyle samo twierdzi, że nie należy tego robić.
Większość pań w tej grupie wiekowej nie obstaje za definitywnym zakończeniem znajomości z byłym partnerem. Jedna trzecia jest dokładnie przeciwnego zdania. Pozostałe dzielą się na dwie grupy, z których jedna popiera zerwanie takiego kontaktu, a druga jego kontynuowanie.


Czy kobietom w wieku od 41 do 50 zależy na dalszej znajomości z byłym?


Nie - 11.4%
Niekoniecznie - 40%
Lepiej zakończyć - 31.5%
Tak - 17.1%
Wykres słupkowy: Nie - 11.4%, Niekoniecznie - 40%, Lepiej zakończyć - 31.5%, Tak - 17.1%

Zdaniem 40% kobiet w wieku od 41 do 50 lat, nie koniecznie trzeba zrywać kontakt z byłym partnerem. Zdaniem ponad 31%, lepiej zerwać taki kontakt. Ponad 17% uważa, że kontakt z byłym partnerem należy zerwać. Ponad 11% twierdzi, że nie należy tego robić.
Większość pań w tej grupie wiekowej nie ma zdecydowanych poglądów na temat dalszej znajomości z byłym partnerem. Dominują tu poglądy elastyczne, czyli uzależniające decyzję od okoliczności. Większość jednak skłania się ku temu, że zrywanie kontaktu z byłym partnerem nie jest konieczne.


Jakie zdanie mają kobiety między 51 a 60 lat, na temat utrzymywaniu kontaktów z byłym partnerem?


Nie - 6.1%
Niekoniecznie - 52.4%
Lepiej zakończyć - 18.3%
Tak - 23.2%
Wykres słupkowy: Nie - 6.1%, Niekoniecznie - 52.4%, Lepiej zakończyć - 18.3%, Tak - 23.2%

Ponad 52% kobiet w wieku od 51 do 60 lat prezentuje pogląd, że znajomości z byłym partnerem nie należy bezwzględnie kończyć w momencie, gdy kończy się związek. Ponad 23% twierdzi, że znajomość z byłym partnerem należy zakończyć. Ponad 18% uważa, że lepiej zerwać z kimś, z kim nie jest się już w związku. Ponad 6% twierdzi, że znajomości takiej kończyć nie należy.
Ponad połowa kobiet w tej grupie wiekowej nie czuje konieczności zrywania kontaktu z byłym partnerem. Sporo jednak czuje taką konieczność. Nieco mniej skłania się ku temu rozwiązaniu, ale nie tak zdecydowanie. Jeszcze mniej się mu sprzeciwia.


Oto co o podtrzymywaniu kontaktu z byłym partnerem myślą kobiety, które skończyły 61 lat?


Nie - 9.3%
Niekoniecznie - 45.3%
Lepiej zakończyć - 25.4%
Tak - 20%
Wykres słupkowy: Nie - 9.3%, Niekoniecznie - 45.3%, Lepiej zakończyć - 25.4%, Tak - 20%

Zdaniem ponad 45% kobiet w wieku 61 plus, zakończenie znajomości z byłym partnerem nie jest konieczne. Zdaniem ponad 25%, lepiej zakończyć taką znajomość. W opinii 20%, znajomość z byłym partnerem trzeba zakończyć. W odczuciu ponad 9%, nie powinno się tego robić.
Większość pań po sześćdziesiątce nie uważa zerwanie kontaktu z byłym partnerem za konieczne. Mniej więcej jedna piąta uważa, że lepiej zerwać taki kontakt. Tylko trochę mniej popiera zerwanie go, a najmniej sprzeciwia się takiej opcji.


Podsumowanie:


Wyniki ankiety wskazują na to, że większość kobiet ma elastyczny stosunek do zrywania znajomości z byłym partnerem. We wszystkich grupach wiekowych, najwięcej wskazań uzyskała odpowiedź, że kontakty takie nie muszą być zrywane. Nie jest to więc konieczność, ale sporo pań przychyla się do twierdzenia, że lepiej je zerwać. Najmniej kobiet uważa, że kontaktów z byłymi partnerami zrywać nie należy. Ta odpowiedź zyskała najmniej wskazań we wszystkich grupach wiekowych.



Zobacz również:
Mężczyzna z przeszłością, czyli randka z rozwodnikiem
Kiedy po rozstaniu wejść w nowy związek?
Jak uleczyć złamane serce?
Ocena ankiety: 4/5 (2 głos/ów)
Rodzaj: Ankiety
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
Udostępnij:
  Napisz komentarz jako Gość (lub zaloguj się):

Komentarze:

Autor: falisia123   Data: 2024.04.15 05:58
Często niestety tak właśnie jest. Tworzymy związek jest wszystko dobrze ale niestety po rozstaniu ciężko jest zaakceptować daną sytuację. Nie zawsze potrafimy nawet rozmawiać z Tą drugą osobą.
Autor: Konto usunięte   Data: 2023.06.08 08:32
Uważam, że to zależy jakie to były relacje.
Ja generalnie nie przekreślam takich znajomości, ale nie doprowadzam do bliskiej zażyłości. Gdy spotkam, to przywitam się i mogę parę słów zamienić.
Autor: Anonim   Data: 2023.03.19 23:03
Lepiej po rozstaniu nie utrzymywać kontaktu z byłym partnerem w sytuacji gdy cię zdradzał. Głupio by było się po takim rozstaniu spotkać i jak nigdy nic rozmawiać co słychać. Albo w innej sytuacji spotkać przez przypadek swojego byłego partnera pod rączkę z nową znajomą (ja w takiej sytuacji z daleka jak bym tylko go zobaczyła to "odkręciłabym się" na pięcie i zmieniła kierunek swojej drogi).
Autor: Anonim   Data: 2022.11.25 22:13
Uważam że rozstać należy się kulturalnie i z klasą. Jeżeli tak jest można być na stopie koleżeńskiej i przypadkowo spotykając się można zamienić kilka słów. Np "co słychać"?"Jak się czujesz ?"itp. Gorzej jak rozstanie odbyło się w sposób brutalny lub arogancki. Albo któryś z byłych już partnerów gnębi psychicznie drugą osobę. Wtedy lepiej nie odzywać się wcale.
Autor: gabo96   Data: 2022.10.10 12:48
Co prawda jest to z cyklu "nie wiem ale się wypowiem".
Ponoć "tej pierwszej się nigdy nie zapomina". Jeżeli to prawda, chciałbym z taką zachować przyjacielskie relacje.
Lecz ogólnie zależy to od sytuacji. Co w związku było super, a co do naprawy? Współżycie, komunikacja, organizacja?
Jeśli są dzieci, owszem byłoby dobrze zachować cywilizowany kontakt-nie zrzucajcie na nie ciężaru rozwodów, niech mają mamę i tatę (nawet w osobnych domach). Co do reszty to parę przykładów:
1) Super seks, reszta słaba: tutaj może być pokusa cielesnego powrotu, więc kontakt lepiej zamknąć (no chyba że kolejni partnerzy się nie sprawdzają ;) );
2) Super komunikacja (i organizacja), słabe współżycie (i reszta): dobre warunki dla przyjaźni, nie zagrażającej nowym związkom.
3) Super organizacja, ale brak zaufania, inne wizje życiowe: koleżeństwo jeśli cokolwiek. Albo nic. Finito.
Autor: Anonim   Data: 2021.08.30 06:11
Czasami po nieudanym związku relację na stopie przyjacielskiej są o wiele lepsze niż jak się było razem. Wiadomo, że czasami to nie ma prawa się udać.....
Autor: subtelna67   Data: 2021.08.26 21:50
Przeczytałam z zainteresowaniem wyniki tych ankiet i stwierdzam, że pokrywają się one również z moimi osobistymi odczuciami. W prawie wszystkich kategoriach wiekowych kobiety "niekoniecznie" chcą całkowicie zerwać kontakt z "byłym"... Bo to jest tak, jak w starym przysłowiu, że chciałyby "zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko" :) No, ale raczej tak się nie da... Chociaż z drugiej strony to też zależy od charakteru "byłego"... Może on też nie do końca jest przekonany o konieczności zerwania kontaktu? I liczy na to, że uda się uratować związek?
Autor: Konto usunięte   Data: 2021.06.11 13:12
Uważam, że prawdziwy, mocny związek powinien opierać się na przyjaźni. Przyjaźń w połączeniu z miłością tworzy całość, której nic nie jest w stanie rozdzielić! Jednak patrząc po wynikach owych ankiet, można zauważyć, że wiele (może nawet większość) ma inne zdanie na temat budowania tak silnych relacji. Wynika to z braku chęci zachowania kontaktu, czyli tym samym utrzymania przyjaźni już bez miłości, prawdopodobnie dlatego, że tej przyjaźni nigdy nie było...
Oczywiście abstrachuję tutaj od związków zakończonych w jakiś tragiczny sposób dla jednej ze stron.
Autor: karol27kielce   Data: 2021.05.15 15:58
Wszystko zależy od ludzi i od sposobu zakończenia znajomości. Jest możliwe zrobić to z klasą i utrzymywać po zerwaniu znajomość.
Autor: amaretto   Data: 2021.01.08 00:23
Osobiście uważam ze jeśli osoba z którą się z konkretnych przyczyn rozstajemy po rozstaniu jest miła i nie zawraca nam głowy przy każdym kontakcie abyśmy od nowa zaczęli, to nie ma nic złego w podtrzymaniu takiej znajomości. Z czasem kto wie może decyzja o rozstaniu okaże się zbyt pochopna i utrzymywanie kontaktu pozwoli się na nowo odkryć. Ale tylko w tym przypadku.
I tu moja rada dla panów którzy często po rozstaniu ze swoją partnerką za każdym razem nagadują ją żeby spróbować jeszcze raz.
Panowie właśnie takie postępowanie coraz dalej oddala was od waszej byłej. Kobieta podejmując decyzję o rozstaniu chce zacząć nowe życie i od tego starego się uwolnić, a proszenie i skamlanie o jeszcze jedną szansę cały czas ją zniewala i nie daje jej na nowo funkcjonować. Dlatego prawdopodobnie zrywają całkowity kontakt z byłymi partnerami. Bo nie chcą tego przechodzić po raz kolejny i kolejny. Po za tym jak to mówią " Tego kwiatu to pół światu " A drugie przysłowie mówi " Nigdy nie wchodź po raz drugi do tej samej wody".
Wniosek pozostaje taki że możecie dalej być przyjaciółmi po rozstaniu i to nic złego, ale nigdy nie róbcie tego w celu odzyskania partnerki.
Często jest tak że była już dziewczyna ma kogoś innego i od nowa poukładane życie, więc nie psuj tego.
Poszukaj nowej partnerki i co ważne nie popełniaj błędów z poprzedniego związku, bo on się rozsypał właśnie przez te błędy :)
Autor: Anonim   Data: 2020.07.13 18:34
Ja z moją nauczycielką rozstałem się na dobre. Pomimo propozycji naprawy relacji, odmówiła. Nie chciała, ze mną żyć na co dzień, zamieszkać razem, 5 lat życia mi zabrała, a potem przy zabieraniu rzeczy, zaproponowała, byśmy byli przyjaciółmi, spotykali się na kawie. A mnie spotykanie kolejne ileś tam lat, już mnie nie interesowało. Mam wielki żal do tej osoby, szkoda tego związku, bo z nią naprawdę się uzupełnialiśmy i znaczyła dla mnie bardzo wiele. A teraz nie chce jej znać, mogę jej tylko życzyć, niech jej się spełni to czego oczekuje od życia.
Autor: bartoszfree   Data: 2019.11.23 19:23
Czasami po nieudanym związku były partner może być bardzo dobrym przyjacielem. Wszystko zależy od podejścia i z jakiego powodu zakończyła się relacja. Zależy od charakteru, sposobu życia. Zawsze może się zdarzyć przelotny romans po związku różnie z tym bywa:)
Autor: Anonim   Data: 2019.10.10 19:18
Zakończenie związku nie zawsze musi oznaczać końca znajomości. Po zakończeniu związku czasami ludzie pozostają przyjaciółmi lub po prostu znajomymi jednak ma to jakiś sens jeśli obie strony zakończyły związek w zgodzie. Sytuacja nleco się komplikuje w przypadku, gdy jedna osoba kończy związek zaś druga ma jeszcze nadzieje na odbudowanie relacji wtedy dalsze ciągnięcie znajomości może być trudne dla obu osób. W takim przypadku lepiej zakończyć znajomość definitywnie.
Autor: milutki3528   Data: 2019.06.25 18:48
Czy koniec związku to koniec znajomości?
Według większości kobiet tak uważa ponieważ gdy się para spotyka to zazwyczaj odzywają się stare czasy i pamięć które pozostawiają blizny na sercu.
Autor: marcinz33   Data: 2019.03.18 18:43
Najlepiej nie utrzymywać kontaktu z byłym partnerem bo później same kłopoty są tylko
Autor: Konto usunięte   Data: 2019.03.16 12:35
To nie jest prosta sprawa w rzeczywistości. Człowiek jest zraniony, że związek się skończył i dużo osób, kończy jakikolwiek kontakt. Odzywanie się, utrzymywanie boli, gdy coś się jeszcze czuję do tej osoby. Lepiej zakończyć całkowicie kontakt.
Autor: Konto usunięte   Data: 2019.02.06 14:34
Coś się kończy coś zaczyna, a sytuacja w której partner/ka mówi "zostańmy przyjaciółmi" na koniec związku jest jak bandaż na ociekająca krwią ranę.
Autor: Anonim   Data: 2019.01.31 00:23
Moim zdaniem kontakty powinny być ograniczone. W przyjaźń "po" związku nie wierzę. W sytuacji kiedy związek rozpadł się bo dwoje ludzi już nie mogło na siebie patrzeć nie ma o czym mówić, raczej nikt o przyjaźni nie myśli. Ale jeśli uczucia nie do końca wygasły a mimo to rozstanie było konieczne z innych przyczyn to zbyt bliskie relacje mogą prowadzić do niepotrzebnego robienia sobie nadziei przez którąś ze stron i prób reanimowania związku... Znajomość - ok, no nie jesteśmy w przedszkolu nie będziemy udawać że się nie znamy mijając się na ulicy, ale "przyjaźń" wg mnie odpada.
Autor: katares   Data: 2018.11.30 16:48
Koniec związku nie oznacza koniec znajomości, to zależy jaka była przyczyna rozstania i od tego czy para rozstała się w zgodzie. A czym innym jeszcze jest to czy para ma dzieci to już nieunikniony jest kontakt rodziców tego dziecka.
Autor: olaxz09   Data: 2018.10.06 22:04
Zależy jak mają relacje między sobą bo czasami się rozstają i godzą się że zostają jako kolega i koleżanka ale większość nie potrafią się przyjaźnić bo rozstanie za bardzo boli.
Autor: jano2360   Data: 2018.09.04 09:44
Koniec związku to w większości przypadków koniec znajomości. Po co utrzymtwać patologiczny związek który i tak już zniszczył komuś zdrowie i życie. Lepiej rozejrzeć się za jakąś inną kobietą. Z wiekiem to staje się coraz trudniejsze bo mały jest wybór partnerek chcących założyć stały związek. Nawet portale randkowe z mojego doświadczenia w większości tego nie ułatwiają. Tu przeważnie są kobiety z nadmiarem wolnego czasu lub po to żeby się pochwalić swoimi zdjęciami z wakacji a nie żeby zawrzeć znajomość. Do tego jeszcze te absurdalne wymagania brak zdjęcia lub sponsoring.
Autor: felicja12345   Data: 2018.08.11 22:54
To zależy w jakich okolicznościach się rozstaliśmy. Jednak, jeśli to był długi związek, i z czasem emocje opadną, to warto utrzymywać kontakt. Szczególnie, jeśli mamy wspólne dzieci lub znajomych. Nie ma nic gorszego, niż odgrywanie się na sobie kosztem dzieci. A to niestety często się zdarza.
Autor: Gość   Data: 2018.06.30 10:38
Witam. Moim zadaniem nie ma sensu z kimś być skoro się nie dogadujemy
Źle o sobie myślimy i mówimy. To lepiej definytiwnie zakończyć tą znajomość.
Nie robić sobie złudnych nadziei.
Autor: Anonim   Data: 2018.06.12 16:21
Mysle, ze po rozstaniu mozna nadal utrzymywac kontakt z bylym. Czasem chocby telefonicznie zlozyc zyczenia z jakiejs rocznicy urodzin lub z okazji imienin. Nawet nie zaszkodzi po wspominac mile/a napewno byly / wspolne chwile. Przeciez przezylo sie troche wspolnych lat, a wiadomo bywalo roznie. Pozdrawiam
Autor: karol27kielce   Data: 2018.05.21 23:10
Wszystko zależy od tego, w jakiej atmosferze zakończył się związek. Jeśli to świadoma decyzja podjęta wspólnie, to nic nie stoi na przeszkodzie by kontakt utrzymywać. Przynajmniej ja nie mam z tym problemu. Pozdrawiam wszystkie swoje byłe kobiety ;)
Autor: Anonim   Data: 2018.03.26 12:41
Moim zdaniem nie kazdy koniec zwiazku oznacza koniec znajomości. Są ludzie ktorzy sa dla siebie albo zwykłymi znajomymi albo bliskimi przyjaciómi :)
Autor: Anonim   Data: 2018.03.18 20:58
Witam. Na własnym przykładzie Mogę powiedzieć że każde zakończenie związku, rozstanie. Nie musi kończyć się na całkowitym braku kontaktu..... Jesteśmy tylko ludźmi.
Można zostać "ZNAJOMYMI".
Autor: hugo07   Data: 2017.12.20 19:18
Najlepiej szybko znajomość zakończyć
Autor: irenag   Data: 2017.12.04 17:18
Dla mnie osobiście koniec związku to równocześnie koniec znajomości z partnerem. Nie widzę żadnego sensu, aby taką znajomość nadal podtrzymywać. Każde idzie już dalej swoja drogą. Po cóż udawać, że wszystko jest ok., kiedy nie jest. Każdy związek kończy sie z jakiegoś powodu. Czy winy? to zależy. Prawda leży zapewne gdzieś pośrodku.
Autor: Anonim   Data: 2017.11.21 13:16
To chyba zbyt ogólnikowe pytanie.
Myślę sobie, że to zależy nie tylko od obojga ex-partnerów [na ile są dorośli, czy oboje chcą czy też nie kontynuować znajomość] a może po prostu stali się sobie tak obojętni, że jeśli kiedyś się do siebie odezwą - będzie to przypadek albo prawdziwa konieczność.
Dzieci potrafią wiele zmienić. Znam tylko jedną parę, która rozstając się ze sobą potrafiła wytłumaczyć dziecku, że "od tej chwili będzie miało dwa nowe domy" [i tak jest od kilkunastu lat!!!] a "Twoi rodzice wciąż Cię kochają - tylko przestali dogadywać się ze sobą".

Jeśli któraś ze stron zrobi drugiej świństwo - cóż.... jeśli nie ma dzieci - lepiej zapomnieć nawzajem o swoim istnieniu ;)
Autor: Gość   Data: 2017.11.20 23:04
Też jestem zdania, że lepiej zerwać kontakty z byłym partnerem/partnerką lub przynajmniej ograniczyć do minimum, np. gdy jest dziecko. Utrzymywanie bliskich relacji z byłymi mężami lub żonami może prowadzić do rozpadu nowych związków.
W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz samodzielnie zarządzać cookies i dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce.
Więcej informacji znajdziesz na stronie cookies.